Kocaeli Endüstriyel Kapı Sistemleri

Ürünler

Neden Hızlı Rulo Kapı?

İş makinası ve insan hareketliliğinin ciddi düzeylerde olduğu mekanlarda iç – dış mekân arasındaki ısı sıcaklıklarını korumak adına hızlı rulo kapı oldukça faydalı bir alternatif olarak dikkatleri çeker. Üretim sırasında kullanılan PVC branda sayesinde hem hızlı hem de dayanıklı olan bu ürün söz konusu özelliklerinin yanı sıra güvenli bir seçenek olarak da ön plana çıkar.

PVC Sarmal Kapı olarak da anılan bu ürünün kullanım alanlarına göre verimliliği arttırdığı ve işletmenize enfes çözümler sunduğu ifade edilebilir. Ancak üretkenlik ve güvenlik noktasında kullanılan hızlı PVC Sarmal Kapı tercihi yaparken bireylerin üzerinde durması gereken pek çok detay olduğunu vurgulamak gerekir. İşte o detaylardan en önemlileri;

Boyutlar

Endüstriyel kapı seçimi yaparken en dikkat çekici detaylardan bir tanesi de boyutlardır. Maliyet ve verimlilik üzerinde çok ciddi etkileri olan bu noktanın firma ihtiyaçlarına uygun bir şekilde değerlendirilmesi şarttır. Aksi durumlarda kapının gereğinden büyük veya gereğinden küçük üretilmesi durumları ortaya çıkacaktır. Böylesi durumlarda hem montaj imkânsız hale gelecek hem de kapının tekrardan üretilmesi nedeni ile finansal kayıplar yaşanacaktır.

Hız 

Endüstriye kapılar arasında en hızlı ve sağlıklı şekilde çalışan bir seçenek olan hızlı rulo kapı iş ortamındaki akışın verimli bir şekilde sürdürülebilmesine imkân tanır. Üstelik yüksek oranda trafiğin bulunduğu alanlarda çalışıyor olması nedeni ile buna uygun tasarlanan hızlı PVC kapılar verimlilik konusunda hiçbir kayıp yaşamazlar. NCD Yüksek Hızlı Endüstriyel Kapı standart olarak 0.7m/sn hızda çalışırken opsiyonel özelliklerle 1,5m/sn performansına kadar yükseltilebilir. 

Güvenilirlik

Endüstriyel kapılarda hız oldukça mühim bir detay olsa da güvenilirliğin de maksimum seviyede olması mühimdir. Zira yoğun bir şekilde açılıp kapanan ve dışarıdan gelen etkilere karşı direnci yüksek olan kapıların iş ortamında daha güvenilir bir kullanım sunduğu kabul edilir. Bu anlamda NCD kalitesi ile üretilen kapıların 90km/s rüzgâra karşı dirençli olduğu söylenebilir.

Maliyet

Katlamalı hızlı kapı satın alırken performans ve güvenliği oldukça önemsiyor olsanız da maliyetlerin yadsınabilecek bir durum olmadığını söylemek gerekir. Çok kaliteli ancak işletmenin karşılayamayacağı maliyetler ortaya çıkaran bir hızlı PVC kapı doğru bir tercih olmayacaktır. Bu nedenle daima bütçe odaklı çözümler sunulur.

İç mekân ile dış mekân arasındaki ısı ve ses yalıtımını maksimum oranda sağlayan bu kapıların yalıtım performansına etki eden en önemli şey; malzeme kalitesidir. Malzeme kalitesi ile ön plana çıkan ve hızlı bir şekilde kapanan bu kapılar adeta bir ısı bariyeri rolü ile sizlere yardımcı olur.

Güvenlik

Hızlı rulo kapılar standart olarak emniyet sensörleri vasıtasıyla güvenlik sorunlarının önüne geçer. Bu kapılarda bir opsiyon olan boy fotoseli güvenlik sorunlarına karşı çözümleri daha da ileri seviyeye taşır.

Servis Hizmeti

Hızlı rulo kapılar en yüksek kalitede olsa dahi düzenli aralıklarla bakımdan geçirilmesi şarttır. Mekanik ve elektriksel aksamında düzenli olarak çalışması zaman içinde birtakım sorunlara neden olsa da bunun normal karşılanması gerekir. NCD olarak düzenli periyotlarla gerçekleştirdiğimiz bakımlarda yüksek standartlardaki servis hizmetinden faydalanmanıza olanak sağlıyoruz. Böylelikle karşılaşabileceğiniz riskleri ortadan kaldırmayı hedefliyoruz.BİZE ULAŞIN

0850 840 0 623

Ücretsiz keşif ve teklif için tıklayınız